Trakční baterie

Obrázek: Baterie s tekutým elektrolytem

Baterie s tekutým elektrolytem

Trakční baterie Hawker Perfect Plus poskytují vysokou úroveň výkonu a spolehlivosti pro veškerou průmyslovou manipulační techniku, od jednoduchých aplikací s nízkým zatížením až po náročné vícesměnné aplikace. Baterie Hawker Perfect Plus zaručují vyšší účinnost při vybíjení díky vyspělým komponentům používaným ve výrobě kladných desek. Dimenzování desek je optimalizováno podle objemu, který je k dispozici v nádobách článků. Zdokonalila se výroba kladných desek. Uvedená technická vylepšení umožnila zvýšit kapacitu článků při současném zachování vnějších rozměrů. Tato řada je na nejvyšší technologické úrovni a má velmi vysokou účinnost. Dodává se v sériích DIN a BS a odpovídá normám DIN/EN 60254 a IEC 254–2.

Na přání je možné tyto baterie vybavit automatickým centrálním plnicím systémem Hawker Aquamatic nebo nucenou cirkulací elektrolytu systémem AirLift, čímž se zkrátí doba nabíjení a prodlouží životnost baterií.


Obrázek: Bezúdržbové baterie

Bezúdržbové baterie

Hawker Evolution je nová ventilem řízená baterie s rekombinací plynu a s gelovým elektrolytem, která umožňuje vybití až z 80% C5. Tato řada je vhodná pro použití ve vysokozdvižných a paletových vozících, elektromobilech, čisticích a zametacích strojích či automatických dopravních systémech. Články mají vyšší kapacitu ve srovnání s většinou ostatních bezúdržbových baterií na trhu. V kombinaci s našimi vysokofrekvenčními inteligentními nabíječi Lifeplus nebo Powertech, které umožňují krátké nabíjení za pouhých 8 hodin v případě odebrání 60% nebo 12 hodin při odebrání 80% C5, lze optimálně využívat všechny výhody vysokého výkonu této baterie.

Díky výhodám, které tato technologie nabízí (žádné dolévání vody, velmi nízký vývin plynu, žádné unikání elektrolytu atd.), je možné baterie nabíjet v jednodušších nabíjecích místnostech, což vede k výrazným úsporám provozních výdajů. Při minimálních emisích plynu je tato řada ideální pro použití ve velmi čistých provozech, např. v potravinářském průmyslu.

Řada baterií Hawker Evolution se dodává v rozměrech DIN a BS a vyhovuje normám DIN/EN 60254 2 a IEC 254 2.


Obrázek: Speciální větrané baterie (Hawker perfect ATEX)

Speciální větrané baterie (Hawker perfect ATEX)

Baterie Hawker perfect ATEX je speciální rada větraných trakčních baterií, které mají certifikované nosiče a jsou vhodné pro použití v oblastech s možností výskytu hořlavých plynu (zóna 1 – 2), anebo prachu (zóna 21 – 22). Používají se pro napájení elektrických zařízení, které pracují v potenciálně výbušných prostředích.


Speciální větrané baterie (Hawker Water Less ATEX)

Baterie Hawker Water Less ATEX je speciální rada větraných trakčních baterií, které mají certifikované nosiče a jsou vhodné pro použití v oblastech s možností výskytu hořlavých plynu (zóna 1 – 2), anebo prachu (zóna 21 – 22). Používají se pro napájení elektrických zařízení, které pracují v potenciálně výbušných prostředích.

S ohledem na specifické technické požadavky pro prostředí s nebezpečím výbuchu, nejsou baterie Water Less ATEX vybaveny sondou hladiny elektrolytu.


Speciální větrané baterie (Hawker evlution ATEX)

Gelové baterie Hawker evolution ATEX jsou bezúdržbové, ventilem řízené trakční baterie, které mají certifikované nosiče a jsou vhodné pro použití v oblastech s možností výskytu hořlavých plynů (zóna 1 – 2), anebo prachu (zóna 21 – 22). Používají se pro napájení elektrických zařízení, které pracují v potenciálně výbušných prostředích.