Nabíječe

Obrázek: Inteligentní HF nabíječe

Inteligentní HF nabíječe

Optimální využitelnost a dlouhou životnost trakčních baterií lze dosáhnout jedině při perfektním sladění baterie s nabíječem. Proto jsme, jako první v oblasti vysokofrekvenční technologie, vyvinuli novou řadu inteligentních nabíječů schopných komunikovat (Hawker easy) s bateriemi (prostřednictvím elektronického zařízení Hawker easy control namontovaného na baterii). Díky vysoké energetické účinnosti a vysokému konstantnímu účiníku cos Phi, umožňují tyto inteligentní nabíječe podstatně snížit náklady na energii.

Lifeplus je řada třífázových nabíječů podle typů univerzálních pro více nabíjecích napětí. Powertech pro jeden rozsah nabíjecího napětí, jedno a třífázové řady.


Obrázek: Powertech IQ

Powertech IQ

Přesné nabíjení v reálném čase s nabíječi Powertech IQ od firmy EnerSys.

Nová řada vysokofrekvenčních (HF) nabíječů Hawker, Powertech IQ, rozšiřuje stávající přednosti HF technologie o následující novinky. Funkce reálný čas, USB port a volitelně i síťové připojení (Ethernet interface). Významnou předností této nové řady nabíječů je možnost bezdrátové komunikace, která poskytuje nové nástroje pro řízení a úsporu nákladů.

Monitorovací systém Wi-IQ, nainstalovaný na baterii, měří a zaznamenává aktuální hodnoty proudu, napětí a úrovně hladiny elektrolytu v průběhu celé životnosti baterie. Nabíječ Powertech IQ komunikuje s baterií prostřednictvím Wi-IQ, na základě vyhodnocení získaných dat automaticky optimalizuje průběh nabíjení.


Obrázek: Výkonné vysokofrekvenční nabíječe (HF) s nízkými provozními náklady

Výkonné vysokofrekvenční nabíječe (HF) s nízkými provozními náklady

Nová řada Lifetech tedy zahrnuje jednofázové a třífázové nabíječe, od 24 V do 80 V. Tato řada výkonných nabíječů byla vyvíjena pro standardní aplikace s důrazem na nízké náklady na provoz. Nabíječe jsou určeny pro nabíjení trakčních baterií ventilem řízených (VRLA) Hawker evolution, a baterií s tekutým elektrolytem Hawker perfect plus. Nabíječe mají široký rozsah kapacit a jejich hlavní předností je úspora provozních nákladů díky HF technologii. Nabíječe byly navrhovány s ohledem na dosažení co nejmenších rozměrů a hmotnosti. Při výrobě skříně byla použita nová technologie, která využívá samozhášlivý ABS polymer.